Значення рідної мови для народу

24.09.2020

Українська мова - це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу. У різноманітних формах її існування (старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори) зберігається історична пам'ять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності, віддзеркалюються національні традиції і звичаї, що притаманні спільноті і тому є унікальними складовими національної ідентичності. Сучасна українська мова є багатовіковим надбанням українського народу. Вона створена зусиллями багатьох поколінь.

Становлення народу тісно пов'язане з формуванням його мови. Усі сторони суспільного життя, процеси пізнавальної і творчої діяльності людини, кожний момент її свідомості супроводжуються мовою.

Мова - найважливіший засіб спілкування між людьми.

Вона безпосередньо зв'язана з мисленням. Не може бути мислення без мови і мови без мислення. Мовлення і розмірковування мають глибоко суспільний характер - не лише за своєю природою, а й за своєю функцією в суспільстві. За допомогою помислів люди пізнають світ, об'єктивні закони природи й суспільства. Пізнавальна діяльність людини, її мислення можливі лише на базі мовного матеріалу, слів і речень. Кожний момент діяльності обумовлюється думкою і її носієм - мовою. Тільки завдяки спілкуванню все здобуте попередніми поколіннями не гине марно, а служить фундаментом для подальшого розвитку людства.

Українська мова є засобом спілкування. Вона створює мовний простір, який є природнім середовищем буття української нації. Збереження мовного простору є неодмінною умовою існування і розвитку української нації і гарантією забезпечення мовних прав українців.

Як писав І. Огієнко: «В мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання... І поки живе мова -житиме й народ, як національність...».

Доленосне і принципове значення для майбутнього української мови і української держави має національна мовна свідомість і мовна гідність. У їхньому формуванні головну роль має відігравати українська інтелектуальна еліта, насамперед вище керівництво держави, яке своїм особистим прикладом і зусиллями має утверджувати престиж української мови, української нації і держави. Вільне володіння державною мовою - юридичний обов'язок кожного громадянина України.

Поки живе мова -житиме й народ, як національність. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя; сприяє розвитку української нації, її традицій і культури.

Нація жива, доки жива її мова. Усіма зусиллями потрібно плекати й розвивати мову нашого народу. Запорукою її стрімкого й квітучого розвитку є свідома шана й любов до неї.

© 2020 AG| Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати